.

.

FOXBC 56-1/2-Инчен BandSaw Ножеви за Сечење Метал (1/2 X 14 TPI)

FOXBC 56-1/2-Инчен BandSaw Ножеви за Сечење Метал (1/2 X 14 TPI)

евалуација:

DEN 455.76
Од стока
Во магацинот

56-1/2" долго, 1/2" широк, 0.025" дебела, 14 TPI Bi-Метал Бенд Видов Ножот.Одговара на сите бенд пили бараат 56-1/2" долго, 1/2" широк нож.Совршен за мек метал, Дрво, Челик, Алуминиум, Месинг, Пластични.Се препорачува за сечење алуминиум, агол железо, бронза, месинг, бакар, поцинкуван цевки, лесна челик, и построги челици вклучувајќи нерѓосувачки, хром, волфрам челик, плус друг проблем материјал во бавна брзина.Сепак, тоа е исто така остар и разновидна доволно да се справи со некои тешко пластика и сите дрво базирани проекти.Bi-Метал ХСС M42 одделение, 8% Кобалт Содржина За дополнителна Издржливост и Носат.Единствена техника на заварување : силна и неспокојот заварување точка.Содржи : Еден ножеви.

Детални спецификации

Додатоци на производи