.

.

AUTOOL Господар на Моторот Vanos Camshaft Заклучување Држи Усогласување на Мерењето Алатка Компатибилен за BMW E87 E46 E90 E85 X3 Z4 1.6 1.8 L L 2.0 L N42 N46 N46T B18 B20

AUTOOL Господар на Моторот Vanos Camshaft Заклучување Држи Усогласување на Мерењето Алатка Компатибилен за BMW

евалуација:

DEN 1656.00
Од стока
Во магацинот

Времето заклучување поставување алатка за полнење за BMW E87 118i; 120i N46 мотор, BMW E46 316i; 316ti; 318ti; N42 мотор, BMW E90/91 318i; 320i; N46 мотор, BMW E85 Z4 2; 01-N46 моторот.Се користи за да се прилагодуваат и апсење на твин camshaft , проверка и прилагодување на времето на бензински мотори.Направени од страна на појачани и зацврстен јаглероден челик, со висок квалитет кој може да се обезбеди подолг животен век. 1pc Пред-tensioning Алатка, 1pc Сензор Опрема Усогласување Алатка , 1pc Влезот Camshaft Усогласување Алатка, 1pc Camshaft Усогласување Алатка,1pc Flywheel TDC Заклучување, Pin,1pc Camshaft Вртење Алатка. 1pc на Издувните гасови Camshaft Усогласување Алатка, Завртка,1pc Flywheel Времето Pin,1pc Camshaft Заградата Монтажа Тела ,1pc Torsion Пролет Смена/Инсталерот,1pc Влезот Camshaft Обезбедување Алатка, 1pc Средно Лост Менгеме Сет.

Детални спецификации

Додатоци на производи