.

.

Бавно Фидер Сено Торба, Училишниот Ден Бавно Се Хранат Сено Нето Половина Бејл Нето Equestrian Хранење Материјали

Бавно Фидер Сено Торба, Училишниот Ден Бавно Се Хранат Сено Нето Половина Бејл Нето Equestrian Хранење Материјали

евалуација:

DEN 2227.20
Од стока
Во магацинот

Подобар за Варење : Забави хранење брзина е докажано да им помогне на дигестивниот процес, овој коњ нето-внесувач спречува colic, чир и други хранење проблем.Сено Нето Издржливи : Направен од најсилните најлон поли јаже оваа сено нето-е направен од здрав дека е дизајнирана да биде удобна за вашиот коњ да јадат од, додека сеуште се rip и отпорни на абење.Заштеда на трошоци : Оваа бавно фидер сено торба има мала дупка сено нето која остава нула отпад, заштеди до 50% во сено трошоци.Го намалува Досада : Бавното хранење replicates ова природно однесување и го задржува вашата коњ окупирана подолго, кој помага да се спречи досада-врз основа на лошо однесување, како што се за џвакање, cribbing, и ритам.Гаранција за квалитет : Брзо, Безбедно и Лесно да се Инсталира, можат да бидат врзани насекаде, гасови коњ во текот на целиот ден, е многу моќен бавно сено фидер сено нето!.

Детални спецификации

Додатоци на производи