.

.

LCF Свитлива Бања и Туш Стол со Оружје и Назад, У Облик Пред Дизајн за Хигиена, Чистење, Седиште Висина Прилагодливи за Стари лица, со посебни потреби, и Hanicapped

LCF Свитлива Бања и Туш Стол со Оружје и Назад, У Облик Пред Дизајн за Хигиена, Чистење, Седиште Висина Прилагодливи

евалуација:

DEN 705.60
Од стока
Во магацинот

✔Во тоалет, поради лизгавиот кат, помалку поддршка, вртоглавица предизвикани од долго стоење, постарите и бремените е веројатно да биде во опасност во бањата. ✔Усвојување на високо квалитетни пластични и алуминиумски легури, се одликува со лесен, водоотпорен, издржливи и безбедни.Со дизајн на backrest, стари лица може да уживате во леснотијата туш.Згора на тоа, U-облик отворање прави хигиена полесно. ✔Одлично за оние со потешкотии стои за долги периоди, склони да се лизгаат во туш, како и оние кои се опоравува од операција или повреди. ✔Елиминира стои за долги периоди во туш.Отстранлив назад одмор за да се овозможи 360 степени опсег на движење за максимална удобност. ✔Подобри својата стабилност и безбедност во туш.U-облик отворање прави хигиена полесно.

Детални спецификации

Додатоци на производи