.

.

Оптоварување Мобилен Тежина Сензор ПСД-S1 S Тип Оптоварување Сензор за Електронски Кујна Скала, 50/100/ 300/2000 KG(100kg)

Оптоварување Мобилен Тежина Сензор ПСД-S1 S Тип Оптоварување Сензор за Електронски Кујна Скала, 50/100/ 300/2000

евалуација:

DEN 239.52
Од стока
Во магацинот

ВИСОК КВАЛИТЕТ Овој товарот сензор е направен од високо квалитетни материјали, цврсти и издржливи, лесен за употреба.ВИСОКА БЕЗБЕДНОСТ-Ова пондерирање сензор е безбедна и анти-експлозивни додаток, може да се користи во лоша средина.Заштита одделение : IP67, се безбедни за употреба.ШИРОКА ПРИМЕНА Тежина сензор може да се користат во сите видови на мерење на животната средина, како што мерење на тежината, на компресија сила, напнатост и повеќе.Тоа е совршен за мешање станица, дозиране машина, асфалт станица, итн.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ товарот сензор е масло-доказ, водоотпорен и анти-корозија, погоден за сите видови на средини, кои можат да ги задоволат вашите различни барања.ЛЕСНО ЖИЦИ Жица за поврзување метод : Влез : Црвена жица(+), Црна жица(-), Излез : Зелена жица(+), Бела жица(-), Жолта жица(GND).Овој товарот сензор карактеристики стабилна S зрак дизајн и едноставна конструкција.

Детални спецификации

Додатоци на производи