.

.

3APLUS DisplayPort Кабел 1.4, 28AWG 8K/ 60Hz 4K/ 144Hz 120Hz HDCP2.2 ДП Компатибилен КОМПЈУТЕР/Лаптоп/Проектирање/Monitor/ТВ -Vesa Certifed - 10ft ...

3APLUS DisplayPort Кабел 1.4, 28AWG 8K/ 60Hz 4K/ 144Hz 120Hz HDCP2.2 ДП Компатибилен КОМПЈУТЕР/Лаптоп/Проектирање/Monitor/ТВ

евалуација:

DEN 309.60
Од стока
Во магацинот

Display Port 8 K Кабел е bi-directional кабел.Пренесува аудио и видео истовремено.Внатрешниот Конектор опкружен со метал може.Суров материјал е усвоен конзервирани бакар, исто така, со мулти-слој shieldings, кои можат ефикасно да се минимизира EMI Зрачење.ДП Кабел 1.4 поддршка 8 K ( 7680x4320 @ 60 Hz) / 4 K UHD (3840x2160 @ 144 Hz, 120 Hz, 60 Hz) / 2К 165 Hz или 1080 P 240 Hz резолуција.Носат висок пропусен опсег HBR3, 32. 4 Gbps.Со addtional функција DSC 1. 2/ Fec напред Корекција на грешка/ high Dynamic Range( HDR).ДП 1.4 исто така назад со ДП 1.3 /1.2/ 1.1 Верзија.Супер функција : MST daisy синџир.Можете да остварите видео ѕид од страна на поврзување на монитори со displayport кабел 1.4 , Совршено за работа, игри или во почетниот ентузијазам.ДП 1.4 Компатибилност : Display Port Верзија 1.4 кабли се компатибилни со сите Display Port уреди, како Компјутери/ лаптопи/ монитори, без разлика на верзијата на секој уред или кабелот за сертификација ниво. 【VESA заверена】Нашите displayport 1.4 кабел производителот е VESA уверение.ДП, ДП ++, Display Port ++ HDCP2.2 поддршка.

Детални спецификации

Додатоци на производи