.

.

Imachinist S561214 M42 56-1/2-инчен Страна 1/2-инчен Со 14tpi Bi-метал Bandsaw Ножеви За Мек Метал Cutting

Imachinist S561214 M42 56-1/2-инчен Страна 1/2-инчен Со 14tpi Bi-метал Bandsaw Ножеви За Мек Метал Cutting

евалуација:

DEN 359.76
Од стока
Во магацинот

Bi-метал тип, ХСС M42 одделение, 56-1/2" долго, 1/2" широк, 0.025" дебела, 14 TPI.Совршен за сечење на меки обоени метали. 14 TPI е фиксна заби во профил, погоден за цврсти бар и цевка. 8% кобалт со 2% волфрам содржина за зголемување на издржливост абразивни отпор.Одговара на сите bandsaws кои користат 56-1/2" долго, 1/2" широк бенд виде ножот.

Детални спецификации

Додатоци на производи