.

.

Luabby Smart Lora1276 915MHz sx1276 чип 100mW Безжична Transceiver Lora Модул 2 компјутери

Luabby Smart Lora1276 915MHz sx1276 чип 100mW Безжична Transceiver Lora Модул 2 компјутери

евалуација:

DEN 551.76
Од стока
Во магацинот

Lora1276 долги безжична transceiver модул.интегрира Semtech RF transceiver чип SX1276. кој го донесува Lo Ra TM се Шири Spectrummodulation фреквенција подрипнувајќи техника.Карактеристики на долго растојание и висока чувствителност (-139d Bm) направи овој модул ќе се изврши подобро од FSK и GFSK модул.Овој модул е 100m W и ултра мала големина, широко се користи во AMR , далечински индустриска контрола претставки.

Детални спецификации

Додатоци на производи