.

.

ZSYF Туш Бања Стол Висина Прилагодливи Туш Седиште со Оружје Када Лифт Не се Лизга за Безбедност Туш Столче за Постарите и Туш им Помогне на Хендикепираните лица (Бој?

ZSYF Туш Бања Стол Висина Прилагодливи Туш Седиште со Оружје Када Лифт Не се Лизга за Безбедност Туш Столче

евалуација:

DEN 1147.20
Од стока
Во магацинот

【Издржливи материјали】Нашите туш столчиња и клупи се направени од ' рѓа-доказ алуминиумска рамка, стабилни и доволно издржливи за долгорочна употреба.Обилните врнежи од рек рамка може да се поддржи 330 lbs (150 KG). 【Ергономски и Поместена Седиште】седиштето на оваа туш клупата криви форма, која донесува ергономски дизајн и ви дава голема поддршка и утеха.Што е уште поважно, ќе уживаат удобно и мека седи искуство кога се работи за преземање бања на овој туш клупата поместена со EPE перница. 【Со потпирачи за раце】Седиште со потпирач, ви овозможува да добиете мека и удобно седи во туш, обезбедување на дополнителни безбедност, можете да зафат на парапети на двете страни да се одржува рамнотежа кога.капење.Лесно да се носат и зголемување на безбедноста. 【6 избори висина】имаме шест видови на туш стол висина за да се задоволат различните потреби.Седиште висина може да биде помеѓу 42~58cm (16.5~22.8 во) приспособува за да се приспособат на луѓето на различни височини да се најде на повеќето удобно за капење позиција.

Детални спецификации

Додатоци на производи