.

.

AUXITO H7 LED Светилки 6500K Бела, 8 CSP Чипови Супер Светло, 1:1 Мини Големина, Не-поларитетот, Без Адаптер Бара Лесно се Инсталира на Конверзија Комплет, Fanless светла за Магла Ха

AUXITO H7 LED Светилки 6500K Бела, 8 CSP Чипови Супер Светло, 1:1 Мини Големина, Не-поларитетот, Без Адаптер

евалуација:

DEN 863.76
Од стока
Во магацинот

【Canbus Подготвени, Висока Компатибилност】AUXITO h7 магла светилки се погодни за 98% од возило компјутерски системи без грешка или треперење, но некои чувствителни модели може да бара canbus декодер, ве молиме да стапите во toch со нас за да добиете бесплатни декодер да се реши проблемот. 【CSP Чипови, Осветленост Подобрена】AUXITO h7 водеше ниска зрак сијалица е дизајниран со 8 CSP чипови, 6500 K кул бело, и за 2 пати посветла од акции халоген светилки што ќе ви овозможи да се види појасно и подалеку од патот, да се подобри видливоста во текот на ноќта. 【Совршен Зрак, Нема Темни Дамки】AUXITO h7 led висок зрак сијалица користи 1 : 1 халоген зрак дизајн и ултра-тенок чип бакарна плоча за да се обезбеди 360° осветлување без црни дамки.Целиот авијација алуминиум трупот овозможува супериорен капацитет на ладење. 【IP67 Водоотпорен, Долг животен век】Бренд нова LED технологија, потрошувачката на енергија се намали за 60%.На IP67 водоотпорен дизајн овозможува да се користат во секакви временски услови.【Не-поларитетот, Лесно да го Инсталирате】 AUXITO h7 LED сијалица донесува најновите дизајниран сите-во-едно мини големина, нема поларитетот, без дополнителни адаптери, па можете да се држат настрана од сите видови на инсталација проблеми.

Детални спецификации

Додатоци на производи