.

.

KEYESTUDIO Microbit 4WD Mecanum Робот е сет за во Автомобил(Без Микро:малку v2 v1),Роман Солиден Автомобил за Деца BBC Микро:малку Графички Makecode Python Код, DIY Програмабилни Автомобил за

KEYESTUDIO Microbit 4WD Mecanum Робот е сет за во Автомобил(Без Микро:малку v2 v1),Роман Солиден Автомобил за

евалуација:

DEN 1728.00
Од стока
Во магацинот

РОМАН АВТОМОБИЛ:4 WD Mecanum Робот Автомобил е врз основа на IO Порта Shield Сензор Советодавниот Одбор со Ниво на Конверзија за микро : малку.Возачот Одбор интегрира со 4 WS2812 B RGB Led диоди, 2 IR Корисници, 2 Виножито Led диоди, прекинувач,Линија следење сензор s многу погодно за на децата да го користат оние кои се богати градежни блокови за да се изгради повеќе омилени форми.Mecanum тркала користи висококвалитетна гума, големо триење сила, мазни гуми операција процес, без скок.Четири тркала smart автомобил може да се реализира лево и десно за движење, голем агол лебдат, плоштад патеката на движење и други начини на движење.Имајте на ум ова е сет за во автомобил, Не содржи микро : малку одбор и батеријата!.Можеби ќе треба да ги подготви посебно со себе.Сите монтажни делови се добро спакувани во здрав кутија.Тоа ќе биде одличен избор за деца и пријатели како подарок!.

Детални спецификации

Додатоци на производи