.

.

Earthworm Тепих & Тапацир Почиста Место & Дамка Смена на Природни Ензими, Побезбедно за Семејството, Еколошки Одговорни - 22 оз (Пакување од Шест (6))

Earthworm Тепих & Тапацир Почиста Место & Дамка Смена на Природни Ензими, Побезбедно за Семејството, Еколошки

евалуација:

DEN 1103.76
Од стока
Во магацинот

Брзо дејствување место & дамка смена, работи на вино, храна дамки, & лак - природни био-ензимски процес.Earthworm Тепих & Тапацир Почиста е одобрен од страна на Тепих & Килим Институт.Нашите тела се користи за 75,000 на нив да ви помогне да ги вршат задачите како и дишење и digesting.Наместо чистење, природни био-ензимски процес го прави најголемиот дел од работата, што е причината зошто ние го каже, "нека црв ја заврши работата.Имаме искористи овие ензими за да се прекине храна, масти и речиси сите други органски материјал.Урина и повраќање дамка смена, без груби хемиски остатоци.Мирис-бесплатни работи на тепих, завеси, перница & навлаки, душеци & повеќето colorfast материјали." И кога задачата е завршена, без груби хемиски остатоци се остави зад себе.

Детални спецификации

Додатоци на производи