.

.

Дрво е Powr-Зафат P11104DC3 Единечен Канал DC Вакуум Кревање Рамка со Intelli-Зафат Технологија за Рамен Материјал

Дрво е Powr-Зафат P11104DC3 Единечен Канал DC Вакуум Кревање Рамка со Intelli-Зафат Технологија за Рамен Материјал

евалуација:

DEN 1140.00
Од стока
Во магацинот

Intelli-Зафат Технологија.Беа предвидени закани и предупредувања оператор однапред со јасно видливи и коишто се слушаат предупредувањата. (44 кг)Оперативни Напојување : 12 V DC, 4.Вакуум Подлога се Шири : 51" x 12" (1295 x 305 mm)Број/Големина На Вакуумски Влошки : 4/11" (280 mm) Дијаметар Lipped Вакуум Pads Lifting Капацитет : 700 Lb.Стандардни опции : Intelli-Зафат Технологија Прилагодливи-позиција Лифт Гајтанот Двојна Вакуум Систем Висок проток Вакуум Пумпа за Батеријата и Полначот Ниска Вакуум Strobe Светлина Ниска Вакуум/Моќ на Косата Предупредување Ѕвончето Зелена Лифт Светлината во Вакуум Мерачи Вакуум Линија Вакуум Филтри Резерви Тенкови Удар-оф за Брзо Ослободување Две-акција, Притисни на копчето Release Dual Вакуум Систем : има Две Потполно Независни Вакуум Кола.Прирачник за навалување на столбот, за 90 степени помеѓу исправени и рамен, со автоматско latching во исправена позиција.5 amp Intelli-Зафат Технологија : Automatic само-тестирање обезбедува lifter е спремен за употреба со секој лифт.Подлога Канали може да биде вклучен од една рамка на друг во минути.Овие Вакуум Lifters може да се нарача како комплетни единици или како индивидуални компоненти, да се прошират постојните Канал Lifter системи.Повеќе аларм нивоа јасно се идентификуваат сериозноста на опасности.

Детални спецификации

Додатоци на производи