.

.

(5000 компјутери) #6-19 X 7/8, Trilobe Тема Возен Завртки за Пластика, Пан Филипс Диск, 48-2 Конец, 18-8 Нерѓосувачки Челик, Passivated и Восок

(5000 компјутери) 6-19 X 7/8, Trilobe Тема Возен Завртки за Пластика, Пан Филипс Диск, 48-2 Конец, 18-8 Нерѓосувачки

евалуација:

DEN 577.20
Од стока
Во магацинот

Исто така, познато како нишка за формирање на завртки, нишка возен завртки, trilob завртки, или trilobe завртки.Тип на 304 нерѓосувачки челик е дефинирана како Хром-Никел аустенитно легура.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : #6 Diameter (Димензија) : 0.147"Нишка на Теренот : 19 Length (Номинална) : 7/8"Категорија : Тема Возен Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Trilobe Триаголен Тело со Теми за Plastics Head Стил : Пан Head Drive Стил : Cruciform Одморите Drive Drive Детали : Филипс Тип HThreading : 48-2 Двојно Доведе Thread Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : AISI 304 од не' Рѓосувачки Челик (18-8)Материјал Процеси : Passivated Coating : Waxed NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Детални спецификации

Додатоци на производи