.

.

Олимп XZ-1 10 MP Дигитална Камера со ф1.8 Леќа и 3-Инчен OLED Monitor (Црн) (Стариот Модел)

Олимп XZ-1 10 MP Дигитална Камера со ф1.8 Леќа и 3-Инчен OLED Monitor (Црн) (Стариот Модел)

евалуација:

DEN 6962.40
Од стока
Во магацинот

Врвен, ниски-бучава слики може да се сними, дури и во dimly осветлена ситуации како што се ноќните сцени и затворен снимки.Нови, лесен-за-користење Живеат Упатство за контрола на Гледањето на резултати, пред да се пука, може да го промени начинот на кој го фотографирате.Во-камера PANORAMAv Доловува три слики и бода ги заедно за да се создаде една неверојатна панорамска слика со едноставно притискање на копчето на блендата и полека panning низ панорамски сцена.Дополнително, Двојна Слика за Стабилизација и понатаму уверува ќе добиете истрел што сакате додека го држите камерата : Механички Sensor-Промена на Сликата за Стабилизација компензира за камерата движење во ниско-светлосни услови кога shutter брзини се побавни, додека Дигиталната Слика за Стабилизација замрзнува акција со висока ISO чувствителност и брзо shutter брзини кои се спречи заматени слики често се предизвикани од движење предмет.AF Tracking брави вашиот предмет во фокус право на LCD, и постојано да го прилагодува фокусот и светлината дали вие или вашиот предмет се движи.63-инчен CCD овозможува поголем динамички опсег и неспокојот gradations од моменти за да сенки.LCD дисплеи 610,000 точки во живописни бои, репродуцира бои и нијанси, попрецизно со подлабоко црни тонови и троши помалку енергија.Камерата, исто така, има некоја БОЛЕСТ илуминатор да се направи едноставна да се фокусираат во ниско-светло ситуации.спецификации лист на CD-то да се следат.Олимп XZ-1 Моменти Брз, супер-светли ф1.Контрола прстен околу пред објективот и на воланот контролер на грбот се обезбеди непосреден пристап до најважните прирачник поставувања како ISO, отворот и shutter speed да се направи тоа лесно да ја прилагодите камерата на потег.0-инчен OLED monitor до рамката и покажат на мирни слики и Висока Дефиниција (HD) филмови во детални 720p.8 i Zuiko 4x широк објектив На i Zuiko ф1.Сакате повеќе живописни или исклучени боја во вашиот шут?Сакате потоплите или ладилникот нијанси?Сакаме посветла или потемна предмет, или поостри или помек позадина?Или можеби сакате да го фати на кои се движат брзо делување на субјектот, со малку уметнички blur, или можеби замрзнување на акција?Едноставно ја наместите камерата да i Auto, притиснете OK (ок) за да се вклучат во Живо Водич, потоа притиснете го нагоре и надолу стрелките на задниот дел на E-PL1 лесно лизгајте низ многубројни фотографски ефекти.5 му овозможува на богати и живописни спектар на фотографски изразување.Камерата прави сите акција во свежи 720p HD видео на 30 рамки-по-вториот.Со минимум отворот на ф1.Ниско-светло перформанси На XZ-1 е лесно достапен, изградена-во pop-up флеш да го осветлите ниско-светло субјекти, намалување на црвенило на очи и да се пополни во темни области.Нов, 3-инчен OLED monitor Дали компонирање уште слики или HD видеа, фотографи ќе го цениме XZ-1 е остар 3.63-инчен, 10-мегапикселна CCD вклучени во XZ-1 е двојно поголема.Подводни Домување (незадолжително.Сликата процесор е забележано за точни природна боја, точно-на-животот месо на ѕвонење, брилијантен сино небо и прецизни тонски изразување; тоа исто така го намалува нивото на сликата бучава во фотографии пукал во високото ISO settings (ISO 100 до ISO 3200), овозможувајќи одлични резултати во ниско-светло ситуации.

Детални спецификации

Додатоци на производи