.

.

Castelli Велосипедизам Слободни Аеро Трка 4 Bibshort за Патот и Чакал Велосипедизам l Велосипедизам

Castelli Велосипедизам Слободни Аеро Трка 4 Bibshort за Патот и Чакал Велосипедизам l Велосипедизам

евалуација:

DEN 4751.76
Од стока
Во магацинот

100% Најлон.ИДЕАЛЕН ЗА : Овој минималистички workhorse на pro-ниво удобно трка лигавче е конструиран за аеродинамика и World Tour трки перформанси.Внимателен избор на материјали и компоненти и опсесивно внимание на деталите го прават овој bibshort многу удобно без компромитирање на перформанси.СООЧИ се : Карактеристика на ажурирани Progetto X2 Воздух Лесна pro-ниво седиште подлога за максимална удобност.Нова лесна нега на кожата е помек слој од кожата и го намалува триење и chafing.Посебна седло-во облик на амортизирање слој со висока густина пена и гел инсерти, обезбедување на сите-ден удобност.ПЕРФОРМАНСИ ОДГОВАРА : На Forza ткаенина на внатрешна нога карактеристики 38% Lycra содржина за совршено се вклопуваат, и се одржува во место со најновите повторување на Castelli е лесна рамен на Жиро нога gripper еластична за подобар стисок дистрибуиран преку поголема површина.BREATHABILITY И АЕРОДИНАМИЧЕН : Мрачно мрежа инженерните минималистички лигавче изградба ви држи кул, нудејќи влага-wicking својства, додека Вител dimpled ткаенина на нозе обезбеди aeros перформанси.

Детални спецификации

Додатоци на производи