.

.

Дизајнерите Фонтана EV608947WH40 Лесно-До 6 во. 4000K Реконструирам Бела Магнетна Интегрирани LED Полнење на 93 CRI Вдаден

Дизајнерите Фонтана EV608947WH40 Лесно-До 6 во. 4000K Реконструирам Бела Магнетна Интегрирани LED Полнење на

евалуација:

DEN 586.80
Од стока
Во магацинот

Дизајнерите Фонтана LED лесно до светлата се иновативни LED вдлабнати таванот производи на пазари и за станбени објекти, изградба на нови или реконструирам апликации.Овие LED светла се навлажни локација оценето, може да се користи во тавани со или без изолација и тие се компатибилни со повеќето LED оценет нежните.Тие се air тесни за да се спречи греење и ладење загуби. 101° потоп светлината зрак агол.Лесно До вдлабнати светлата се ЕНЕРГЕТСКИ ЅВЕЗДА Наведени и bac ед со 5-годишна гаранција.Обезбедува кул бело светло,4000 K УПТ, користејќи 93 CRI ЛЕР чипови за точни боја рендерирање.5-Вати енергија се користи за производство на 870 Lumens на светлината - еквивалент на светлина на 75-Вати блескаво сијалица.Секој вдлабнати светлина доаѓа со бела трим прстен и други бои се достапни on-line или in Home Depot продавници.Лесно До вдлабнати светла функција на патентиран магнетни трим што ви овозможува да го смените loo на вашиот плафон со влечење исклучите декоративни трим прстен и го заменува со друг трим прстен кој има различен крај.Пролетта натоварени клипови на страната менгеме светлина на таванот base.Лесно До е време и пари за заштеда на решение за вдлабнати осветлување на станбени или комерцијални тавани -во изградба на нови или реконструирам апликации.

Детални спецификации

Додатоци на производи