.

.

4-Pack Дигитални Сонда Hygrometer Термометар Затворен Отворено Рептил Влажност Метар Мерач со Голем LCD Дисплеј за Инкубатор Humidor Резервоарот Навлажнувачи Dehumidifiers Стаклени

4-Pack Дигитални Сонда Hygrometer Термометар Затворен Отворено Рептил Влажност Метар Мерач со Голем LCD Дисплеј

евалуација:

DEN 2222.40
Од стока
Во магацинот

[Сонда тип ] Сонда Тип Мини Hygrometer Дигитален Термометар ви овозможува лесно да се измери температурата и влажноста на воздухот. [Влажност] Влажност мерен опсег : 10% до 99%RH (Мерки услови на секои 10 секунди), Влажност на мерење на точност : ±5%RH.Општи Карактеристики : Тип : Дигитален Термометар Hygrometer Екран : LCD дисплеј Димензија : 1. [Температура] Температура мерен опсег : -10℃ до 70℃, Температура, мерење на точност : ±1℃.Answer : ___________________________ NOTE : ова сонда сензор не е водоотпорен, тоа не може да се користи во рибата резервоарот. [Примена] Дизајнирана точно да се прочита на температурата и влажноста на воздухот, совршен за рептили растенијата терариум, humidor, инкубатор, цигари гитара случаи, стаклена или други пет апликации за животни.

Детални спецификации

Додатоци на производи