.

.

Geekworm за Малина Пи 4, X728 (Max 5.1 V 8A) 18650 ПРОЗОРЦИ & Моќ Управниот Одбор со НАИЗМЕНИЧНА струја Загуба Откривање, Автоматски На&Безбедно Исклучување на Функцијата+Ултра-Тен

Geekworm за Малина Пи 4, X728 (Max 5.1 V 8A) 18650 ПРОЗОРЦИ & Моќ Управниот Одбор со НАИЗМЕНИЧНА струја Загуба

евалуација:

DEN 1751.52
Од стока
Во магацинот

Документ : wiki.geekworm.com/X728. X728 обезбедува 5.1 V 6000m A Моќ Бекап за дури и на најсложените Малина Пи поставите прозорци, интелигентни и безбедно управување со енергијата, безбедно исклучување, авто моќ-на, полн poweroff од софтвер, и real - time clock.Напојување преку Видот-В грло : 5 Vdc ±5%, ≥3А, Преку DC моќност џек : 5 Vdc ±5%, ≥4А -; ПРОЗОРЦИ излез : 5.1 V ±5% Макс 6 A; ПРОЗОРЦИ полнење на струјата : 2.3~3.2 A; Терминал Батеријата Напон : 4.24 V; Надополнување на Прагот : 4.1 V. 【Важна Забелешка】1. Не се применуваат моќта на вашиот Малина Пи преку Микро USB контактот или Тип-C штекер. 2. Не користите батерија 18650 со вграден заштита коло.X728 го задржува 40-pin насловот за да магацинот со други Малина Пи додаток одбори за подобрени апликации.Вики за референца : wiki.geekworm.com/X728; ВИКИ за референца : wiki.geekworm.com/N300.

Детални спецификации

Додатоци на производи