.

.

Staedtler Fimo Мека 8025 05 DIY Накит Поставите 4, 25 g, бразлетна, прстен, Црна/Бела

Staedtler Fimo Мека 8025 05 DIY Накит Поставите 4, 25 g, бразлетна, прстен, Црна/Бела

евалуација:

DEN 933.60
Од стока
Во магацинот

Производителот гаранција може да не се применува.Поставете исполнет со Fimo Мека пишување влошки, накит додаток, моделирање инструкции и прирачник за корисникот.Совршен за Hobbyanwender и креативни таленти.Мека и мазна.Подготвени да ги користат и ги содржи сите потребни материјали. 'Ова невообичаено мека печка се пече моделирање глина е совршен за Hobbyanwender и креативни таленти.Едноставно совршена и за почетници и професионалци.DIY накит сетови за создавање на едни со две парчиња на накит.DIY стана тренд.Култот на Selbermachens е хип и популарни.Hung Up Лесно да се создаде свој магичен и уникатен.Овие ракавици ќе го направи одличен подарок.Заврши со накит додатоци.Карактеристики на производот : Мека и еластична, може да се modelled веднаш, светло обоени, лесно да се меша, печка-стврднување Fimo Мека DIY Накит Прилагодите Црно-Бел Дизајн со 4 половина блокови 0.9 оз (25 g), 1 нараквица, 1 прстен, моделирање инструкции (не може да гарантира инструкции се на англиски јазик).

Детални спецификации

Додатоци на производи