.

.

ORIA Дигитални Hygrometer Термометар, 2 Пакет Затворен Термометар со Температурата и Влажноста на воздухот, Точни Мини Влажност Монитор, Нова Верзија Hygrometer Термометар за ?

ORIA Дигитални Hygrometer Термометар, 2 Пакет Затворен Термометар со Температурата и Влажноста на воздухот,

евалуација:

DEN 383.76
Од стока
Во магацинот

И удобноста на иконата укажува на воздухот во услови на Влажни/Удобност/Сув.На експрес промени по промената на влажноста. 【3 Монтажа Options】 Tabletop Застане / Магнетни Назад / Виси Дупка, место на ѕидот термометар каде што сакаат, како што се дневна соба, кујна, стаклена градина, гитара соба, канцеларија и визбата.Притиснете го °C/°F копчето за да се префрлате помеѓу Centigrade и Целзиусови.Ве молиме чисти производот редовно и не користете го во близина на вода.【Температура/ Влажност】 Мерење на температура во опсег од 32°F - 122°F(0°C-50°C), резолуција на температура : 1°C; Влажност екранот во опсег : 20% - 99%RH, резолуција : 5%RH. 【Голем LCD Екран】 Термометар затворен отворено карактеристики компактен LCD екран, овозможувајќи ви да го прочитате termometro дигитални од секој агол и далечина.Ве молиме заменете ја батеријата ако батеријата го снема. 【Удобност Индикатори】 капка вода : влажност﹤30%; две капка вода : 30%≤влажност≤50%; три капка вода : влажност>50%. 【Heartwarming Потсетник】Ако има било какви проблеми со употребата или функција на производот, или ако производот е неисправен/оштетен, ве молиме контактирајте со продавачот прво, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот за вас.

Детални спецификации

Додатоци на производи