.

.

Енергетски Пакет 12 Тенок LED Вдлабнати Осветлување, 6 Инчи со Раскрсницата Кутија, 3000K Топло Бела Canless Downlight, 12W=110W Eqv, Dimmable LED Таванот Светла, 850LM, ETL Заверена

Енергетски Пакет 12 Тенок LED Вдлабнати Осветлување, 6 Инчи со Раскрсницата Кутија, 3000K Топло Бела Canless

евалуација:

DEN 1919.76
Од стока
Во магацинот

【IC Оценет】Оваа 6 инчен LED вдлабнати светлина е IC оценет, што значи сливните кутија е термички заштитена и се наменети за монтажа на изолација на таванот.Грижете се-бесплатна инсталација, изградени да издржат висока температура средини, без ризик од прегревање. 【Лесно да се Инсталира】Низок профил, ПРЕДВОДЕНА вдлабнати осветлување е погодна за retrofit и нови апликации : 1.Употреба 1 : 1 дупка образец да се создаде дупка на таванот; 2.Поврзете сливните кутија за кабел; 3.Употреба на пролет клип за да affix на таванот.Заврши инсталацијата трае само 5-10 минути. 【Карактеристики т одговара на вдлабнати може или повисоки тела, како што се балкони, стреи или коридори.IC оценет за употреба во изолирани тавани, играат улога во азбест слој на кујна таванот за да се спречи огнот.

Детални спецификации

Додатоци на производи