.

.

Hitech - 6 Пакет на KNB-45L Еквивалент Li-Ion Замена на Батерии за Kenwood TK-2200, и-апарат TK-3200 Серија 2-Начин Радија (Li-Ion, 1950mAh, Бара Li-Ion Полначот)

Hitech - 6 Пакет на KNB-45L Еквивалент Li-Ion Замена на Батерии за Kenwood TK-2200, и-апарат TK-3200 Серија

евалуација:

DEN 5736.00
Од стока
Во магацинот

Батеријата пакет е направен на барање и е предаден од Тајван, обезбедување на свежина и квалитет.Батериите ќе се помеѓу две и три недели, за да пристигнат по нарачка. 100% ОЕМ компатибилни.Висок квалитет на Panasonic клетки : 7.4 V, 1950m Ah, Li-Ion хемија, БАРА Li-Ion батерија полнач.Батеријата случај е 100% поликарбонат пластика и е ultrasonically запечатени за максимална сила. 1 година од производителот ограничена гаранција.Види опис на производот за детали. 6 високо-квалитетни батерии за Kenwood радио : TK-2200 и TK-3200 Серија Батерии противвредност за Kenwood KNB-45 L, освен фактот дека тие се Литиум-Јонска хемија и ќе не полнење на стандарден Никел-Метал Hydride/Кадмиум полнач.Повторно, ќе МОРА да бидете сигурни дека имате полначот compatile со Литиум-Јон батерии (Не се вклучени) Батерии се направени од 1950 година m Ah Li-Ion Panasonic клетки.Батериите се направени на барање во Тајван, а потоа испратени тука за да се осигура дека вие секогаш да примате најсвеж батеријата е можно.Ограничена гаранција ги покрива само производителот дефекти.Гаранцијата не се однесува на дефекти предизвикани од промена, промена, поправка, злоупотреба на производ или физичко малтретирање на производот.

Детални спецификации

Додатоци на производи