.

.

Scotchgard Килим & Тепих Заштитник, 84 Унци Вкупно (Шест, 14 Унца Лименки), Блокови Дамки, Го Прави Полесно Расчистување

Scotchgard Килим & Тепих Заштитник, 84 Унци Вкупно (Шест, 14 Унца Лименки), Блокови Дамки, Го Прави Полесно

евалуација:

DEN 698.40
Од стока
Во магацинот

Силна тепих заштита блокови дамки за полесно расчистување.Продира во тепих влакна да се укине од дамките.Блокови дамки, па тие не сет во.Го прави полесно расчистување.Важат за нови и чисти теписи, влажно или суво или по место третман.Едноставна апликација.Еден може да опфаќа околу 5 ft.x 6 ft.област.Насоки : 1. Се тресат добро пред употреба.2. Тест за colorfastness.Спреј мал, скриен област до влажни.Избрише со бела абсорбента крпа.Не користете го производот доколку боја трие off.3. Држете може да наопаку, 2 метри над тепих.Спреј пена еднакво на тепих со убедливо движење.4. Имајте сообраќај, деца и домашни миленици надвор тепих додека сушење.5. Нека се исуши, обично 2-6 часа.6. Додадете по 6 месеци на сообраќајот или по чистење за одржување и ревитализација заштита.Трајност на заштита варира со се носат.7. Да се заштитат од overspray на околните површини.Ако overspray се случува, избрише до веднаш со чиста, бела, абсорбента крпа.Чувајте ги вашите тепих и килими бара нов со Scotchgard Килим s малку несреќни случаи денес, и остатокот увери со Scotchgard Килим & Тепих Заштитник, вашата тајна дамка avenger.

Детални спецификации

Додатоци на производи