.

.

Swisspers Премиум Природен Памук Круга, Противалергиски, Reclosable Кеси, 100-Count Кеси, 6-Pack (600 Брои Вкупно)

Swisspers Премиум Природен Памук Круга, Противалергиски, Reclosable Кеси, 100-Count Кеси, 6-Pack (600 Брои

евалуација:

DEN 335.76
Од стока
Во магацинот

Противалергиски - направен од 100% памук - кадифен јадро обезбедува идеални мекост, absorbency и дебелина.Има две страни : врежана страна е за нежно чистење, додека мазната страна е идеален за примена на лосиони и astringents.Премиум квалитет памук круга се совршени за отстранување на козметика и лак и за примена на astringents, тонери и лосиони.Големина : 600 Смета Стил : Памук Круга.Флип рампа повеќе, за мазна површина, што е одлично за примена на вашите омилени лосиони и тонери.Swisspers Премиум влошки се суштински дел од вашата нега на кожата и отстранување шминка режим.Патентирана stitched edge технологија ги врзува сите слоеви заедно за да се обезбеди траен, lint-слободен подлога која ќе не одвои време на употреба.Она што се случува.мора да падне!Нашите двојно-еднострани Премиум Памук Круга имаат комерцијален мулти-слој дизајн кој создава некое нежно, а сепак силно, lint-слободен памук круг.Секој пакет содржи 100 круга.

Детални спецификации

Додатоци на производи