.

.

Exo Тера Exo Тера Керамички Грејач

Exo Тера Exo Тера Керамички Грејач

евалуација:

DEN 365.04
Од стока
Во магацинот

Иновативниот дизајн, 99% топлина ефикасност.Емитира природни "сонце-како" инфрацрвена топлина.Светлината која се емитира, не се наруши нормалното фото периоди (ден/ноќ).Солидна керамички елементи, погоден за влажни средини.Wattage : 40 W. Exon Тера Керамички Грејач е блескава извор на топлина која создава природна сонце-како топлина со единствен модел.Долго бран инфрацрвена топлина произведена од страна на оваа emitter ќе топло влекачи многу ефикасно.Тоа, исто така, се зголемува квалитетот на амбиентниот воздух-температурата во терариум.nинфрацрвена топлина продира вага и кожата ткиво, промоција на здравје и исцелување како што widens на крвните садови и го зголемува циркулацијата на крвта.На Керамички Грејач е да се користи само со специјално дизајнирани Exon Тера Жица Светлина.

Детални спецификации

Додатоци на производи