.

.

Море Богови, Сурфање Велосипедисти - Дијамант Раководител Кратер - Waikiki, Hawai ' јас - Гроздобер Хавајски Боја Разгледница од Френк С. Ворен в.На 1930 - тите Премиум Unryu Ориз

Море Богови, Сурфање Велосипедисти - Дијамант Раководител Кратер - Waikiki, Hawai ' јас - Гроздобер Хавајски

евалуација:

DEN 1559.52
Од стока
Во магацинот

Печатени на Премија Од 100% Природни Unryu Јапонски Оризова Хартија.Направен од природни mulberry и коноп влакна користење на традиционалните Јапонски Washi техники.Архивскиот Квалитет Исчезнат Отпорни Пигментирани Бои.Печати Вкупната Големина : 18in X 24in.Сликата исто Така, Достапни на Мат Хартија, Премија Бамбус Влакна Хартија, и Сатен Платно.Види ја нашата другите огласи.Pacifica Островот Уметност користи еколошки-пријателски Unryu Јапонски оризова хартија направена од Awagami Фабрика во Tokushima, Јапонија.Unryu, кој се преведува како 'cloud змеј од хартија" во Јапонски, карактеристики долго насоки на kozo влакна и е направен од природни mulberry и коноп влакна користење на традиционалните Јапонски Washi техники - ЗА УМЕТНИКОТ -.

Детални спецификации

Додатоци на производи