.

.

Песок Замок - Рај Ocean View - од Оригинална Боја Сликарство од страна на Скот Westmoreland - Премија Unryu Оризова Хартија Уметност Печати 18 x 24 во

Песок Замок - Рај Ocean View - од Оригинална Боја Сликарство од страна на Скот Westmoreland - Премија Unryu

евалуација:

DEN 1559.52
Од стока
Во магацинот

Види ја нашата другите огласи.Скот rejoined на слободен свет во 2001 година, каде што тој има концентрирани неговите напори во ликовната уметност арена.Направен од природни mulberry и коноп влакна користење на традиционалните Јапонски Washi техники.Неговите сурфање, woodie автомобил, тропски и pinup девојка серии се направени него препознатлив име на националната ликовна сцена.Во 1996 година, Скот беше побарано да стане Вработени со цело работно време уметник на Дизни, каде што тој го создал бројни маркетинг, малопродажба и колектор издание парчиња, како и безброј концептуални и развојни кампањи за Мајкл Ајснер. Тој тогаш помина првата деценија од неговата кариера како дизајнер и илустратор во забавната индустрија.Скот служел како уметник за оригинални постери, програми, брошури и мулти-користете слики за големи театарски продукции нација-широк, вклучувајќи тури и на Бродвеј фаза.Печати Вкупната Големина : 18in X 24in.Unryu, кој се преведува како 'cloud змеј од хартија" во Јапонски, карактеристики долго насоки на kozo влакна и е направен од природни mulberry и коноп влакна користење на традиционалните Јапонски Washi техники - ЗА УМЕТНИКОТ - Скот Westmoreland доби диплома во уметноста од Кал Државата, Fullerton во 1991 година.

Детални спецификации

Додатоци на производи