.

.

Gewbot BBC Микро:малку Дополнителен Комплет | Електронски Стартер за Полнење за Микро:малку со 31 Проекти Туториал Книга

Gewbot BBC Микро:малку Дополнителен Комплет | Електронски Стартер за Полнење за Микро:малку со 31 Проекти Туториал

евалуација:

DEN 1559.76
Од стока
Во магацинот

Компатибилен со micro малку.Предвидено со : Блокови и Python код.Тоа е добар избор и совршен подарок за вашите пријатели, семејство или деца кои се опседнати со електроника, програмирање или роботиката да ги преземе своите први чекори на електроника патување!1x BBC Микро : малку Одбор; 1x Gewbot микро : малку проширување одбор;1x Леб одбор;1x Микро USB Кабел; 1x Silde Potentiomenter модул; 1x ЖИТО интерфејс модул;1x WS2812 RGB Прстен; 1x LCD 1602; 1x PS2 џојстик; 1x Серво; 1x Моторни фан;1x Ротари енкодер; 1x Ултразвучно модул; 4x ПРЕДВОДЕНИ од модулот; 4x Копчето модул;1x Допир копче; 1x Граница вклучите; 1x Активни ѕвончето; 1x Пасивни ѕвончето;1x Говорникот Модул; 1x Photosister; 1x RGB LED; 1x ПИР сензор; 1x Пламен sensor1x Potentiometer; 1x CM модул; 1x Почвата Влага сензор;1x нивото на Водата сензор модул; 1x Линија пронаоѓач модул; 40x Женски Женски Скокач жици;20x Машки да се Женски Скокач жици; 20x Машки да Машки Скокач жици;.Би-би-си Микро : малку Развој Одбор исин cluded.Одличен Прирачник(PDF) - 85 страници, сензор дополнителен комплет 31 проекти со детални насоки.Истражуваат тајната на програмирање - Може да биде добар партнер за деца, додадете интеракција меѓу семејствата, ова исто така може да се направи на наставата поинтересна, па дури и длабоко вкоренети подарок.

Детални спецификации

Додатоци на производи