.

.

Ексклузивно декоративна кутија за накит руската лак минијатурни Тројката. Направени од papier-mache Fedoskino.Дома декор.Рачно изработени во Русија.

Ексклузивно декоративна кутија за накит руската лак минијатурни Тројката. Направени од papier-mache Fedoskino.Дома

евалуација:

DEN 21360.00
Од стока
Во магацинот

Селото Fedoskino, кој се наоѓа на 40 километри северно од Москва на бреговите на Ucha Реката, е најстарата центарот на лак минијатурни во Русија. ✔ Целосно рачно изработени.Во текот на 20-от век, руската држава отиде преку револуции, војни, перестројка и други важни историски фази, и ние сме среќни дека овој занает се уште постои и нова генерација талентирани уметници продолжува да креирате нови објекти и нови форми на уметност во Fedoskino.Fedoskino лакови беа тесно поврзани со руската графика на 19 век.Прекрасен подарок за пријателите и семејството. ✔ Совршен подарок за семејството и пријателите. ✔Авторот лак минијатурни.Fedoskino лак минијатури се направени со мулти-слој маслото на подготвуваат papier-mâché површина со посебна обвивка.можете да бидете сигурни на нејзиниот квалитет, издржливост и ненадмината убавина.Ексклузивно рачно изработени кутија од руската занаетчии ќе додадете кора од лимон за вашиот ентериер, пополнете го со бои и топлина.Оваа кутија е неспоредлива работа на руски уметници од Москва регионот.Ова е проследено со најдобрите претставници на овој народната уметност занает.На ВОЗРАСТ ОД 6+ ГОЛЕМИНА 2,48 инчи (6,3 cm) Висина, 6,49 инчи (16,5 cm) Ширина, 10,23 инчи (23,5 см) Должина.

Детални спецификации

Додатоци на производи