.

.

LEDupdates 12v УЛ Наведени 300w Triac Dimmable Возачот 100V - 277V AC Влез Трансформатор Константен Напон за Напојување Компатибилен со Lutron, Leviton AC ѕид Dimmer за LED Лента на светлина (12v 300w)

LEDupdates 12v УЛ Наведени 300w Triac Dimmable Возачот 100V - 277V AC Влез Трансформатор Константен Напон за

евалуација:

DEN 4319.76
Од стока
Во магацинот

УЛ наведени со највисок стандард за квалитет.Се конвертира 110v AC до 12v DC Компатибилен со Lutron и Leviton нежните, Напред и Рикверц фаза, Triac Dimmer и многу други AC ѕид нежните.Поддршка со 12v LED Лента на светлина, LED пак светлина, модул светлина или многу други низок напон 12v LED светла. 12v 300w dimmable напојување возачот е лесно да се инсталира, монтажа и тешко жица за инсталација.Ново дизајнирани со мазна затемнување.бараат само 10% минимално оптоварување за да се елиминира зуењето и потпевнува бучава.Ова е одличен квалитет УЛ Наведени 12v Triac dimmable напојување.Компатибилен со Lutron, Leviton и повеќето AC ѕид нежните.Може да се користи за многу ЛЕД светлата и други апликации.Тоа е многу тивко, без било зуи или брмчење на бучава.

Детални спецификации

Додатоци на производи