.

.

hygger Целосно Подводните 500W/800W Аквариум Грејач со Надворешна Температура на Екранот Контролер Надгради Двојно Кварц Цевки Риба Резервоарот Грејач за 65-190 Галон, Пого

hygger Целосно Подводните 500W/800W Аквариум Грејач со Надворешна Температура на Екранот Контролер Надгради

евалуација:

DEN 1799.76
Од стока
Во магацинот

800watt грејач погоден за 80-190 литри морски и слатководни резервоарот. temp поставување се сеќава 2.Вграден-во двојна температурна сонда.PC пластични guard е висока температура отпор и да ја штити вашата риба се изгорат.Задржи водата во оптек за подобра дистрибуција на топлинска енергија.Ќе бидете во можност да поставите температурата во здрав опсег од 59 до 93°F со копче и да го следи колку добро грејач прави својата работа во реално време.Во пакетот се вклучени два вшмукување чаши кои лесно да се инсталира вертикално или хоризонтално подводни под 5 инчи. се Додека не капки за да го поставите темп.Задржи водата во оптек за подобра дистрибуција на топлинска енергија.Ве молиме отстранете го грејач и нека се излади за 15 минути, прво, пред да се изврши вода се промени или да се земе од грејач род.Тоа е од суштинско значење да се задржи надвор од чакал или песок како разлика во топлина спроводливост помеѓу водата и супстрат може да резултира во грејач стакло пукаат.Грејач мора да биде целосно потопен под вода најмалку 5inch цело време, пластични guard ќе се стопи ако грејач изложува на воздухот кога неговата греење или не заладување.Претходно спречува премногу висока температура прилагодување.

Детални спецификации

Додатоци на производи