.

.

Око Dropper - 6-Pack, Свиткана & Директно Совет Калибриран Стакло Медицина Droppers за Етерични Масла | Pipette Dropper за Точни Лесно Доза & Мерење (1mL Капацитет)

Око Dropper - 6-Pack, Свиткана & Директно Совет Калибриран Стакло Медицина Droppers за Етерични Масла | Pipette

евалуација:

DEN 215.76
Од стока
Во магацинот

Нашите стакло droppers се различни!За разлика од другите медицина droppers на пазарот денес, кои не се дизајнирани за повеќе од една употреба и не се машина за миење садови безбедно, нашите стакло droppers беа направени во уникатен начин што им дава способност да се користи на најразлични начини и тие се машина за миење садови безбедно, што значи дека тие се лесни за употреба и лесно да се чисти.Што значи тоа за вас е тоа што вие не мора да потрошите еден тон на време преземање на нив и покрај губење на сите оние ситни парчиња.Мерка Со Прецизност & Точноста и да Добиете Совршен Износ во Секое Време!Што ако може да се измери од вашиот етерични масла или медицина надвор точно во секое време, без да се грижиш за губењето на тоа.Затоа што ние го прават нашите pipettes во овој уникатен начин, тоа значи дека ќе се увери за да се добие точна доза секој пат кога ќе го користите.Ако сте биле во потрага за етерични масла око dropper со низа на различни апликации, тогаш вашата потрага е завршена!Тоа е затоа што нашите стакло droppers дојде со една права совет и еден искривен совет што значи дека ќе биде во можност да ги користат овие стакло pipettes за само за ништо!.Што значи тоа за вас е помалку време за чистење и дека во крајна линија значи повеќе време за да уживаат во други нешта!".Проблемот со други стаклени droppers е дека тие се направени од евтини пластични и нивните гумени глави не се доволно моќни за да ги собереш целосна 1m L на течност.

Детални спецификации

Додатоци на производи