.

.

Hygloss Производи, Метални Фолии Хартија - Одлично за Уметности & Занаети, Класни Активности & Уметници - 8.5 x 10 - 8 Избрани Бои - 12 Пакети на 24 Листови

Hygloss Производи, Метални Фолии Хартија - Одлично за Уметности & Занаети, Класни Активности & Уметници - 8.5

евалуација:

DEN 1260.96
Од стока
Во магацинот

Оваа сјајна боја фолија хартија има бела подлога & прекини, огради, & пасти со леснотија.Ова е високо-квалитетни фолии занает хартија која НЕ е фолија трансфер на хартија.ВИСОК КВАЛИТЕТ, МЕТАЛИК БОИ : Високо-квалитетни фолии занает хартија која НЕ е фолија трансфер на хартија.РАЗНОВРСНА - Овие избрани обоена фолија листови хартија се совршени за уметности, занаети, училишни проекти, scrapbooks, партија или празник décor, свадби, & centerpieces.УМЕТНОСТ ВО УЧИЛНИЦАТА - Наставници љубов на флексибилност на металик боја Фолија Листови Хартија за различни креативни & забава уметнички проекти.На Hygloss Метални Фолии Листови Хартија се одлични за додавање сјај & димензија на вашиот уметнички проекти!Наставниците љубов на флексибилност на металик боја Фолија Листови Хартија за различни креативни & забава уметнички проекти.Овој дел пакет вклучува 12 пакети на 24 листови.ФОЛИЈА ЛИСТОВИ ЗА ЗАНАЕТИ - Crafters сакаат користење на оваа металик боја фолија хартија за занаети како што scrapbooking, ирис виткање, гравирање, колажи, позадини, Оригами и повеќе.СОВРШЕН ЗА УМЕТНИЦИ - Hygloss Метални Фолии Листови Хартија се одлични за додавање сјај & димензија на вашиот уметнички проекти!.Тоа е киселина & lignin-free & гордо направени во САД.

Детални спецификации

Додатоци на производи