.

.

Hygloss Производи, Метални Фолии Листови Хартија - 8 Избрани Бои, 8 1/2 x 10, 24 Листови

Hygloss Производи, Метални Фолии Листови Хартија - 8 Избрани Бои, 8 1/2 x 10, 24 Листови

евалуација:

DEN 283.92
Од стока
Во магацинот

УМЕТНОСТ ВО УЧИЛНИЦАТА - Наставници љубов на флексибилност на металик боја Фолија Листови Хартија за различни креативни & забава уметнички проекти.Фолија Листови за Занаети – Crafters Сакаат Користење на Оваа Металик Боја Фолија Хартија за Занаети Како што Scrapbooking, Ирис Виткање, Гравирање, Колажи, Позадини, Оригами и Повеќе.5" x 10"Не се наменети за употреба како фолија обвивка за бонбони и chocolates Not на преносот на топлината foil Our асортиман вклучува 3 листови секоја од следниве бои : сина злато сребро црвениот зелено, црвено - бакар fuchsia светло сина.Добиете вашата Hygloss Метални Фолии Хартија и замислете можности.РАЗНОВРСНА Боја фолија листови хартија се совршени за уметности, занаети, училишни проекти, scrapbooks, партија или празник décor, свадби, & centerpieces.ВИСОК КВАЛИТЕТ, МЕТАЛИК БОИ : Високо-квалитетни фолии занает хартија која НЕ е фолија трансфер на хартија.Нашите металик боја фолија хартија е дизајниран како специјалитет хартија со брилијантен металик сјај, од една страна и бела боја на задната страна, што го прави идеален за scrapbooks, уметности и занаети.Направен во USAAcid и Lignin Free Pack на 24 метални листови хартија, секој лист 8.Тоа е киселина & lignin-free & гордо направени во САД.

Детални спецификации

Додатоци на производи