.

.

Mehron Шминка Рај Шминка AQ Рефил (.25 мл) (Метален Виолетова)

Mehron Шминка Рај Шминка AQ Рефил (.25 мл) (Метален Виолетова)

евалуација:

DEN 190.80
Од стока
Во магацинот

Полу-мека, вода за да се активира, влажна торта шминка палети се достапни во различни мат финиш збирки : Основи, Пастели, Tropicals, Нијанса, и Металик Brïllant нијанси.Рај Шминка AQ е активирана со мала количина на вода.Без суровост, Вегетаријанци, Paraben Слободни, и Глутен Слободни.Некои бои бара малку повеќе вода, некои помалку.Направен во Њујорк со врвен квалитет состојки.Бариера Спреј може да се користи за да останат отпорни на вода.25oz Рефил Големина Рај Шминка AQ се вклопуваат во Mehron 8-Боја и 30-Боја Рај Шминка AQ на Палети.Moisten сунѓер или четка и работа на површината на торта во богата spreadable крем или саканиот конзистентност.Да се отстрани, пенливата со сапун и исплакнете со вода.Широк спектар на високо пигментирани бои вклучувајќи 8 metallics и 8 УВ неонски нијанси.

Детални спецификации

Додатоци на производи