.

.

5-Pack G9 120v 75w JCD Тип Халоген Светилки

5-Pack G9 120v 75w JCD Тип Халоген Светилки

евалуација:

DEN 335.76
Од стока
Во магацинот

(5)-светилки 75 Вати G9 T4 75 W Јасно Халоген Сијалица Bi Pin 130 Volt Халоген 75 Watt Anyray A1728 Y.База : G9 Bi-Pin на База (9 mm Милиметри меѓу Пиновите) 75 вати.Работи со 110 Volt , 120 Volt и 130 Volt , како и, Долг Живот : 2,500 Часа сијалица живот.Употреба : Дома, Ноќни Светла , Акцент осветлување, Знаци, Лустери, Божиќ Осветлување, Канцеларија, Ресторани, Продавници, Училишта, Пејзаж / Универзална светилки.Висока Осветленост и Енергетски ефикасни сијалица / Anyray.Ќе биде Добра замена халоген светилки за повеќе намени, вклучувајќи : кабинет , плакар , надворешна , безбедносна светлата дома, Микробранова печка, Рерна , Аспиратор , Свеќа Потоплите светилка , Вдлабнати тела , канцеларија, под контра единица , таванот светилка, продавници , Torchiere Светилка , маса , под контра , подот , ресторани , училишта , продавници , апарати за домаќинство тела , сензор за Движење осветлување , под кабинет , затворен , тавански вентилатор, крушка , отворено , безбедност , пејзаж .Сите светилки се сосема нови и висока осветленост и долг живот.Сите наши светилки се Dimmable и може да се користи во конвенционалните блескаво нежните.Вашите Локални продавници продаваат слични светилки за $5 за секоја сијалица.

Детални спецификации

Додатоци на производи