.

.

AnyTone ВО-779UV Мини Големина Двојна Бенд Transceiver Мобилен Радио VHF/UHF 2 Начин на Радио Автомобил Tranceiver со Програмирање Кабел

AnyTone ВО-779UV Мини Големина Двојна Бенд Transceiver Мобилен Радио VHF/UHF 2 Начин на Радио Автомобил Tranceiver

евалуација:

DEN 2349.36
Од стока
Во магацинот

Моќ извира покриени од еден ден.ако ви треба софтвер, ве молиме да бидат слободни да контакт со испратиме.35 µV во непосредна близина Канал на Селективност ≥60d B ≥60d B Intermodulation ≥60d B ≥60d B Лажни одговор ≥60d B ≥60d B Аудио Одговор +1~-3d B (0.3~3 KHz) Аудио Нарушување ≤5% Примање Part Sensitivity (12d Bm SINDA) ≤0.На packge вклучува програмирање на кабел.Излезна моќност : (UHF/VHF)Широк Бенд / Тесен појас : 25 W/10 W/5 W.8 V DC ±15% Squelch Превозникот/CTCSS/DCS Фреквенција Стабилност ±2.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.

Детални спецификации

Додатоци на производи