.

.

Мултифункционален Рамнотежа Полнач, Долго траење на Батеријата Terminable Полнење Рамнотежа Апарат за полнење за на Работа за Дома за на Отворено за Дневно

Мултифункционален Рамнотежа Полнач, Долго траење на Батеријата Terminable Полнење Рамнотежа Апарат за полнење

евалуација:

DEN 818.40
Од стока
Во магацинот

Terminable Полнење : внатрешните хемиска на батеријата предизвикува температура на батеријата да се зголеми, додека полнењето, и ако температурата limit (user defined) е постигнат, процесот на полнење ќе бидат отпуштени од работа.Функција : 1. Поврзете Температурна Сонда За Користење : за Полнење престанок на функција може да се користи од страна на поврзување изборен температурна сонда, на сонда не е снабден со полначот.Еден Батеријата Напон Balancer Дизајн : Користете еден батеријата напон balancer, нема потреба да се поврзете надворешен balancer за load balancing. Чувајте го полначот во сува средина, далеку од оган.1-2 APB Батеријата Напон : 2-20 V Пакет Листа : 1 x Полнач 1 x Прирачник 6 x Accessories Note : 1. Се должи на разликите помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на проектот.1-6 ADischarge Струја : 0. Ве молиме користете го полначот под надзор. Еден Батеријата Напон Balancer Дизајн : Користете еден батеријата напон balancer, нема потреба да се поврзете надворешен balancer за load balancing.Долго траење на Батеријата : Литиум батерии може да биде наполнета и во голем број на начини за брзо намалување на полнење на времето, додека задолжен за складирање контроли конечниот напон на батеријата, што е најдобро за долгорочно чување и заштита на животниот век на батеријата.

Детални спецификации

Item Type:
B6 Multifunctional Balance Charger
Weight:
Approx.352g / 12.4oz
Material:
Aluminum Alloy + Electronic Components
Operating Voltage Range:
10-20V
Charging Power:
80W
Maximum Discharge Power:
10W
Charging Current:
0.1-6A
Discharge Current:
0.1-2A
PB Battery Voltage:
2-20V
Package List:
1 x Charger  :
1 x Manual  :
6 x Accessories :
1. Please use the charger under supervision. :
2. Keep the charger in a dry environment, away from fire. :
3. Due to differences between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the project. :

Додатоци на производи