.

.

FKG 6202-2RS 15x35x11mm Длабоко Ритам Топката Лого Двојно Гума Печат Лежишта Пред-Подмачкано 10 Компјутери

FKG 6202-2RS 15x35x11mm Длабоко Ритам Топката Лого Двојно Гума Печат Лежишта Пред-Подмачкано 10 Компјутери

евалуација:

DEN 362.40
Од стока
Во магацинот

Перформанси : FKG топката имајќи имаат предности на ниско ниво на бучава, брзо топлина дисипација, ниско ниво на триење, со голема брзина и висока температура отпор.FKG фабриката е од страна на квалификувани IATF 16949, кој е избор на голем број OE произведува во светот.FKG има некои имајќи модели за да се обезбеди професионална поправка комплет опрема, изработка на инсталација повеќе удобен и квалитетот повеќе testable.Примена : Широко се користи во индустриска машина, мотор, автомобил, алат и механичка опрема и други видови на теренот.Топката имајќи ги користи возен процес за да се намали триењето во текот моќ на трансмисија и да се подобри пренос ефикасноста на механичка сила.Отпорност на деформација под тешките бремиња.Неговата челична конструкција го прави тоа, издржливи и отпорни на деформација под тешките бремиња.Големина : FKG длабоко ритам топката лежишта имаат внатре дијаметар од 15 mm, надворешен дијаметар од 35 mm и ширина од 11 мм.Добар квалитет : Овие топката лежишта се направени од висок квалитет, имајќи челик.На FKG бренд се продава во целиот свет и се еден од најпопуларните автомобили имајќи брендови во Европската cid).FKG постојано се подобрува дизајн базиран на клиент на одговор на прашања за да се обезбеди производот долгорочна издржливост.

Детални спецификации

Додатоци на производи