.

.

Proster Батерија Воки Токи Деца Канал 16 Две Начин Радија со USB Конектор Слушалка Микрофон Walky Talky 2-Начин на Радио Transceiver Долга Низа 2 Пар

Proster Батерија Воки Токи Деца Канал 16 Две Начин Радија со USB Конектор Слушалка Микрофон Walky Talky 2-Начин

евалуација:

DEN 1271.76
Од стока
Во магацинот

(2 Пар Воки Токи) UHF 400-470 MHz, 16 Канали - (Лиценца за Слободна) Овозможува да се јавите на вашиот партнер во долга низа околу 2 Милји (Max во ОТВОРЕНО Отворено Поле, тоа точно, зависи од вашата околина).Лесен за употреба и за двете возрасни и деца.DCS и CTCSS Функција - може да shield надворешни влијанија сигнал и за намалување на шумови.USB Полначот - (Вашиот надворешен партнер) Полнење дури и сте надвор со автомобил полнач/моќ банка.Повеќето од вашиот USB Полнач е погоден за оваа погодно за полнење, може да се користат КОМПЈУТЕР полнач за во Автомобил полнач, мобилен телефон полнач за да ја наполните тоа.Изгради-во LED Светло за Итни случаи - Изложуваат локација да побара помош во итен случај.Широка Примена - Оваа воки токи се совршени за безбедност гарда, супермаркет конекција, изградба подрачје или област/надворешна авантура и опстанок, велосипедизам и така натаму.

Детални спецификации

Додатоци на производи