.

.

Утлегар Куче Јака за Greyhound Saluki Whippet и Други Раси со Слични Вратот 2 Широк

Утлегар Куче Јака за Greyhound Saluki Whippet и Други Раси со Слични Вратот 2 Широк

евалуација:

DEN 623.76
Од стока
Во магацинот

Ве молиме мерка вашето куче вратот пред да нарачате -Narrowest дел од вашето куче е вратот, што е зад ушите -На најширокиот дел на главата (обемот на главата) На утлегар е еден вид на куче јака дека дава повеќе контрола над животните без гушење ефект на лизга јака.Правилно монтиран, јака ќе биде удобно да се изгубат кога на кучето не е влече против поводник.На утлегар куче јака беше наменета за sighthounds бидејќи нивните necks се поголеми од нивните глави, и тие често може да се лизга надвор од тока јаки.Утлегар куче јаки се, исто така познат како greyhound, whippet, saluki итн.

Детални спецификации

Додатоци на производи