.

.

Fujifilm 26247007 ДН Ultrium 4 800GB/1.6 ТБ, 820m Складирање на Податоци Лента; Висок Капацитет и Неверојатни Стапки на Пренос; 240MB/сек. (at 2:1 компресија; 120MB/сек. мајчин) Брзината на Тран?

Fujifilm 26247007 ДН Ultrium 4 800GB/1.6 ТБ, 820m Складирање на Податоци Лента; Висок Капацитет и Неверојатни

евалуација:

DEN 1103.28
Од стока
Во магацинот

Fujifilm ДН Ultrium 4 медиумите е првиот midrange складирање на податоци производот да се користи Fujifilms заштитен NANOCUBIC тенките слој процес за да се постигне поголем капацитет и нивоа на квалитет во моментов се најде само во претпријатието-класа системи.На ДН технологија е моќен, скаларен, прилагодлива се отвори лента формат развиени и континуирано зголемена да ви помогнат да одговори на растечките барања за заштита на податоците во midrange да претпријатие-class server средини.Покрај тоа, ДН Ultrium 4 воведува технологија за енкрипција способност која ја зголемува ефикасноста вредност на лента за складирање во смисла на безбедноста, и засилува неговото значење како сигурен високи перформанси складирање решение.

Детални спецификации

Додатоци на производи