.

.

Aexit 100 Компјутери Радио Фреквенција Филтри 10 MHz 5mm Теренот Керамички Филтри за Бендот Помине Филтри Радио Приемник

Aexit 100 Компјутери Радио Фреквенција Филтри 10 MHz 5mm Теренот Керамички Филтри за Бендот Помине Филтри Радио

евалуација:

DEN 3119.76
Од стока
Во магацинот

Име на производ : FM Керамички Филтер;Фрекфенција : 10 MHz;Фреквенција Точност : +/-20ppm.Отпор : 330 Ohm;Број на терминали : 2;Терминал Теренот : 5mm/0.2. Терминал Ширина : 0.5 mm/0.02 Вкупната Големина(Прибл.) : 11 x 7 x 3.5 mm/0.4 х 0.3 x 0.1(L*W*H).Боја : Како на Сликата Show (прикажи); Материјал : Керамички Пакет Содржина : 100(+/-2%) Компјутери x FM Керамички Филтер. 6c7323210530f274 This Керамички Fliter за FM се претпоставува уреди кои нудат прилагодување бесплатен аудио откривање во и широк и тесен поширокопсежни.Овие IC зависни уреди се користат FM специфични откривање на методи да конвертирате промени во фреквенцијата во разбирливи аудио сигнал.

Детални спецификации

Додатоци на производи