.

.

МОБ 78798-12 Халоген Кристално Јасна A19 Крушка, 72-Watt, 2-Пакет

МОБ 78798-12 Халоген Кристално Јасна A19 Крушка, 72-Watt, 2-Пакет

евалуација:

DEN 251.52
Од стока
Во магацинот

72-Вати Извор На Светлина. 72 A / CL / H - 2 PK.Редовна секојдневна светлина.Совршен за станбени или комерцијална употреба.Опис на производот МОБ енергетски ефикасни кристално јасна светилки имаат истиот изглед, се чувствуваат и речиси истите светлината како традиционалните incandescents, но со една голема промена : таа сега ви плаќа назад!Овие светилки се користи 28% помалку енергија од редовни incandescents, помагајќи ти да се заштедат пари за трошоците за енергија.Додадете искра и декоративни допир на тела каде видливоста е видлив со МОБ енергетски ефикасни кристално јасна светилки.Од Производителот МОБ 78798 Халоген Општа Намена A19 72-Watt 2-Pack, 12-Пакет .Халоген светилки обезбеди мали, бели извор на светлина со одличен боја рендерирање.За разлика од стандардните блескаво светилки, халоген светилки користите халоген гас што овозможува светилки да горат повеќе без да се жртвува светлина излез.Во споредба со блескаво светилки, халоген светилки обезбеди јасни бела светлина, одлична зрак контрола, компактни димензии, висока лумен одржување, како и подолг живот.

Детални спецификации

Додатоци на производи