.

.

MUCINEX Nightshift Синус 6 fl. оз. Ублажува Треска, Болки во Грлото, Течење на Носот, Кивање, Назална Конгестија, и Контроли Кашлица

MUCINEX Nightshift Синус 6 fl. оз. Ублажува Треска, Болки во Грлото, Течење на Носот, Кивање, Назална Конгестија,

евалуација:

DEN 986.40
Од стока
Во магацинот

Ова може да предизвика sneeze да се добие што е пречеше на внатрешноста на вашиот нос надвор.Треска е еден од начините на вашето тело да реагира и битки инфекција.Вашиот синусите, пара шуплини во вашиот черепот што се поврзете со вашиот нос passageways, ретко се наредени со слуз мембрани за да се задржи во внатрешноста на вашиот нос влажна.Кога грлото е лошо напишан и дури и зборува боли, вие само сакате олеснување.Ова предизвикува тоа непријатно чувство на метеж што го прави тешко да дишат преку вашиот нос.Како што вашето тело се бори против инфекции, вашата телесна температура може да се зголеми, што резултира во треска.Ова предизвикува вишок слуз израстоци, ставајќи притисок на основните ткива во вашето лице и ќе доведе до тоа непријатно чувство на синус притисок.Mucinex Nightshift Синус е вашиот назад да се борат со вашиот најлошите ноќно ладно s што сте болни, најверојатно како инфекција.Телото болка и главоболка се вообичаени симптоми на многу услови, вклучувајќи настинка и грип.Назална конгестија, болки во грлото, течење на носот, треска, главоболка, кашлица - ти името, си го доби тоа.Главоболки од друга страна може да биде предизвикана од оток во вашиот синусите или крвните садови во главата.

Детални спецификации

Додатоци на производи