.

.

IWISS SN-58B Ratchet Crimper 0.25-1.5mm2 AWG24-16 за Dupont,TE,JST,Molex Терминал

IWISS SN-58B Ratchet Crimper 0.25-1.5mm2 AWG24-16 за Dupont,TE,JST,Molex Терминал

евалуација:

DEN 582.96
Од стока
Во магацинот

Crimping Опсег : 0.25-1.5 mm 2 AWG 24-16,за 2.54 mm 3.96 mm KF2510 конектор,ATX, EPS, PCIE и SATA power иглички. 【Прецизни】Добро полиран жица електрично празнење обработка сечење вилица, која обезбедува прецизни и точни crimping без да се оштети. 【Трајни】Направени од премиум индустриски одделение висока јачина алатка челик, со специјални површински третман за да ги остварува ' рѓа и корозија, доволно силна за долг животен век. 【Напор】Мазна ratcheting механизам и напнатост се прилагоди knob заштедете 50% напор, што е важно за долго време операција. 【Ергономски】Мало аглеста главата дизајн и не се лизга справи ја прави работата удобно и напор,дури и во wet&нафта состојба.Со ослободување на активирањето, слободен од заглавени и snap.

Детални спецификации

Додатоци на производи