.

.

Мраз Снег Влечење Cleats Crampons Против Пролизгување Снег Чевли Cleats Одење на Снег и Мраз во Зимски Одење Чизми Cleats за Мажи Жени Пешачење, Џогирање

Мраз Снег Влечење Cleats Crampons Против Пролизгување Снег Чевли Cleats Одење на Снег и Мраз во Зимски Одење

евалуација:

DEN 359.76
Од стока
Во магацинот

Мулти-насочен мраз cleats ви овозможи да се чекор лесно на мраз и снег покриени со тротоарот и чакал.Мраз cleats се направени од термопластични еластомер материјал & не се лизга studs, лесно се носат и лесен, сите-ден влечење решение.Целосно покривање на пета и forefoot, НАМАЛУВАЊЕ на ПОВРЕДА, мраз снег cleats спречи лизга и паѓа на мраз, снег, и влажни тротоарот.Мраз cleats се дизајнирани да се водат значително да одговара соодветно над вашите чевли или чизми.Одлично за мраз риболов, лов, одење, џогирање, пешачење, трчање, расчистување на снегот, итн.SHADDOCK мраз cleats може да ја намали вашата зимска лизга и паѓа.Многу лесен за употреба и може да се стави на или симната во секунди.Мраз cleats се компактни и лесни зимата одење уред.Снег влечење cleats се издржливи - изградена на висок степен на гума, така што тие се спротивстави на scuffing/напукнување/breaking Ice cleats водат надвор за да се собере во текот повеќето обувки.Материјал : челик & rubber Low temp еластичност за stretch Ice & Снег влечење cleats може да се водат од далеку доволно за да се покријат повеќето големини на footwear Increase влечење, да ви помогне работа и одење safer Ideal за кал, отворено, мраз & снег услови.

Детални спецификации

Додатоци на производи