.

.

Хардвер кој Додаток, Цилиндар Долготрајни Цилиндар Клипот Комплет погоден за носене за 435 Бензин Chain Saw

Хардвер кој Додаток, Цилиндар Долготрајни Цилиндар Клипот Комплет погоден за носене за 435 Бензин Chain Saw

евалуација:

DEN 340.80
Од стока
Во магацинот

Произведени од страна на професионални по-продажбата на фабриката со врвен технологија, компактна структура и висока цврстина.Произведени од страна на професионални по-продажбата на фабриката со врвен технологија, компактна структура и висока цврстина.6 во Пакет Листа : 1 x Cylinder1 x Piston1 x Цилиндрични Pin1 x Клипот Ring2 x Circlip Забелешка : 1. Универзална цилиндар клипот собранието додатоци, може да биде соодветен за 435 бензин синџир видов.Клипот дијаметар е 41mm, стабилни перформанси, безбедност и сигурност, и може да биде совршено прилагодени на вашиот синџир видов. Совршен синџир видов додатоци, направени од високо-квалитетни материјали, со добра отпорност на абење и услуга живот.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Chain Saw Accessory Cylinder Материјал : Умре-Фрлија Aluminum Piston Материјал : Aluminum Cylindrical Pin Материјал : Алуминиум Steel Piston Прстен Материјал : Нодуларен Iron Circlip Материјал : 65 Mn Cylinder Слој : Порцелански Plating Application : За 435 Цилиндар Assembly Piston Дијаметар : Прибл.Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Chain Saw Accessory
Cylinder Material:
Die-Cast Aluminum
Piston Material:
Aluminum
Cylindrical Pin Material:
Alloy Steel
Piston Ring Material:
Ductile Iron
Circlip Material:
65Mn
Cylinder Coating:
Porcelain Plating
Application:
For 435 Cylinder Assembly
Piston Diameter:
Approx. 41mm / 1.6in
Package List:
1 x Cylinder :
1 x Piston :
1 x Cylindrical Pin :
1 x Piston Ring :
2 x Circlip  :
1.Please allow 0-1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2.Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Додатоци на производи