.

.

500ml Дипломирал Цилиндар за Мерење на Цилиндар Пластични Течни Мерење Алатки

500ml Дипломирал Цилиндар за Мерење на Цилиндар Пластични Течни Мерење Алатки

евалуација:

DEN 119.76
Од стока
Во магацинот

Пластични дипломирал цилиндар за лабораториско тестирање.Идеален за мерење на Мали и Големи количини на течност.Широк rim и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат.Широк pentagonal во облик на база обезбедува стабилност и ја прави цилиндар се тркалаат-отпорни.Многу апликации вклучувајќи ги користи во Ароматерапијата, Биодизел, Пиво и Вино, Лабораторијата и многу повеќе.

Детални спецификации

Додатоци на производи